drzewo.jpg
pierwsi piastowie.jpg

Zajęcia lekcyjne oraz program nauczania

Szkoła realizuje Podstawę Programową opracowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Program dostosowany jest do ilości godzin i możliwości uczniów.

W klasie gimnazjalnej i licealnej program dostosowany jest do wymogów brytyjskiej Komisji Egzaminacyjnej i uzupełniany nauką o historii Polski i polskiej literaturze.

Lekcje w godzinach:

W programie lekcji:

lekcje j.polskiego

historia

geografia

W klasach 1-3 lekcje integrujące: j. polski, historia, geografia

Zajęcia pozalekcyjne:

Zajęcia plastyczno-muzyczne

W tych zajęciach biorą udział uczniowie z każdej grupy wiekowej, mają więc okazję poznać się lepiej i uczyć się od siebie samych.

W zakresie plastyki uczniowie wykonują poszczególne zadania stosując użycie rożnych materiałów, technik malowania, kolażu,  indywidualnego projektowania, a przy tym usprawniają swoje umiejętności motoryczne, rozwijają kreatywność twórczą.  Zajęcia te sprzyjają również odprężeniu po całym tygodniu szkolnych obowiązków.

W zakresie muzyki uczniowie uczą się popularnych piosenek oraz pieśni patriotycznych.  Sprzyja to dalszemu ćwiczeniu j. polskiego – uczą sie nowego słownictwa, wymowy, a przy tym mają dużo zabawy.

Kółko historyczne – celem jest zainteresowanie uczniów historią Polski i dlatego te zajęcia są w formie warsztatów, gdzie realizuje się konkretny projekt.

W tym semestrze przybliżone zostaną postacie z dynastii Piastów razem z legendami.  Uczeń będzie miał swoje portfolio, w którym przechowa swoje prace.

Szkoła im.

Prezydenta